• autor: maciej_p, 2011-10-16 19:48

Unifreeze rozgromione

w meczu na szczycie.

KKP II liderem!

Zawodniczki KKP II MAX-Sprint Bydgoszcz pewnie – 5:0 – pokonały na własnym terenie Unifreeze Górzno, czym w pięknym stylu zrewanżowały się popularnym „truskaweczkom” za porażkę w pierwszym meczu. Dzięki triumfowi w meczu na szczycie podopieczne Marcina Różańskiego zasiadły na fotelu lidera III ligi kujawsko-pomorskiej!

Unifreeze Górzno to zespół, który jako jedyny w tym sezonie urwał punkty bydgoszczankom. Nic zatem dziwnego, że piłkarki KKP II były niezwykle zmobilizowane, by wziąć rewanż za wyjazdową porażkę 0:2. Od początku spotkania widać było, że gospodyniom niezwykle zależy na zwycięstwie z najgroźniejszym ligowym rywalem i już w pierwszych minutach osiągnęły one wyraźną przewagę. Jako pierwsza spróbowała już po 120 sekundach gry Helena Dudek (górą była bramkarka), a zaledwie minutę później bardzo dobry strzał oddała Magdalena Siekierska, lecz ponownie lepsza okazała się golkiperka drużyny z Górzna. Kolejna próba nieustannie atakujących bydgoszczanek przyniosła już jednak pożądany efekt. Po podaniu Adrianny Lipowskiej w doskonałej okazji znalazła się Marta Kryszak i nie zmarnowała jej. Piłka otarła się jeszcze o nogę obrończyni Unifreeze, następnie odbiła od słupka i wpadła do siatki. „Mieliśmy trzymać rywalki na ich połowie, nie dawać rozgrywać piłki, wyprzedzać i to nam się udawało. Dziewczyny nie kombinowały, tylko grały tak, jak instruowałem je w szatni” – przyznał Marcin Różański.

Dobrze realizujące przedmeczowe założenia gospodynie nie zadowoliły się jednym trafieniem. Przez całą pierwszą połowę trwał ostrzał bramki Unifreeze. Bardzo aktywna w polu karnym przyjezdnych była Siekierska, która w 10 (strzał w boczną siatkę) i 13 minucie (minimalnie niecelne uderzenie sprzed pola karnego) była bardzo bliska podwyższenia prowadzenia. W 15 minucie przed szansą stanęła także autorka pierwszej bramki Kryszak, ale górą z tego pojedynku wyszła bramkarka Unifreeze. Jej koleżanki najgroźniejszą  sytuację stworzyły sobie minutę później, ale kąśliwy strzał napastniczki drużyny z Górzna w wybornym stylu wybroniła Marta Rybacka. Bydgoszczanki bardzo  szybko pokazały jednak, że był to jedynie mały wypadek przy pracy i kolejną akcję zakończyły trafieniem. Na zaskakujący strzał z boku pola karnego zdecydowała się Adrianna Lipowska, co uczyniła na tyle dobrze, że futbolówka odbijając się uprzednio od słupka zatrzepotała w siatce. Z okazji stworzonych przez KKP II w pierwszej połowie warto odnotować także niebezpieczny strzał Natalii Sieradzkiej  (21') sprzed pola karnego, który z trudem obroniła golkiperka przyjezdnych.

Drugą część spotkania ekipa znad Brdy rozpoczęła od  minimalnie niecelnego strzału Lipowskiej (po podaniu  w uliczkę od Siekierskiej), ale mimo tego właśnie na początek drugiej połowy przypadł okres słabszej gry KKP II. W poczynania ekipy trenera Różańskiego wkradło się nieco rozluźnienia i gra bydgoszczanek „siadła”. Moment, kiedy wszystko wróciło na właściwe tory nadszedł wraz z 56 minutą. Wówczas przepięknym trafieniem z 25 metrów popisała się Magda Siekierska i od tego momentu KKP II ponownie zaczął grać swój futbol. „Dziewczynom po słabszym okresie gry ta bramka była bardzo potrzebna. W pierwszych minutach drugiej połowy było troszeczkę chaosu, ale po tym golu wszystko wróciło do normy i dziewczyny do końca meczu utrzymały swój rytm” – mówi trener Różański.

Przy stanie 3:0 w szeregach drużyny z Bydgoszczy na dobre zagościł spokój, zawodniczki grały z dużą swobodą, co  przyniosło efekt w postaci kolejnych bramek. W 58 minucie po sprytnym odegraniu piętką Siekierskiej z kilku metrów do siatki trafiła Sieradzka, a kropkę nad „i” postawiła dwie minuty później dobrze dysponowana Helena Dudek. „Bardzo cieszę się z tego, jak dziewczyny zagrały w tym meczu. W dzisiejszym spotkaniu bardzo dobrze realizowały przedmeczowe założenia. Lubię pracować z dziewczynami, które nie kombinują tylko wykonują to, o co proszę je w szatni. Dzisiaj widać było, że dziewczyny coraz lepiej rozumieją się na boisku, a formacje dobrze ze sobą współpracują. Nasza gra naprawdę mogła się podobać, na pochwały zasługuje cały zespół” – ocenia Marcin Różański.

W kolejnym spotkaniu KKP II zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Więcbork. Początek meczu w sobotę, 22 października o godz. 14:00.